Projekt Bełchatów 5.0 / 2023 FUNDACJA KULTURA KRESU z siedzibą w Łodzi, ul. Nowa 40/44/58, 90-030 Łódź, NIP: 7282838372, REGON: 383548801, KRS: 0000788365.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Plutowski.pl

+48 797 455 404

biuro@b50.pl

facebook.pl

linkedin.com

youtube.com

Chcesz być częścią naszego projektu? Wesprzyj nas swoją wiedzą i doświadczeniem

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OPOWIEDZ O SOBIE!

Adres do korespondencji: Zielona 27, 90-602 Łódź

Jesteśmy w mediach społecznościowych

DOŁĄCZ DO NAS!

FUNDUSZ NA RZECZ SPRAWIEDLIWEJ TRANSFORMACJI

 

Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Łódzkiego. Do naszego województwa trafi rekordowa kwota 2 mld 745 mln unijnych euro. To prawie pół miliarda euro więcej niż w poprzednim okresie programowania.

 

Na tę kwotę składają się:

 

 1,7 mld euro – przeznaczone na tzw. działania twarde, czyli inwestycje w transport, infrastrukturę zdrowotną i kulturalną, a także na wsparcie dla przedsiębiorców;

 

 658 mln euro – na tzw. działania miękkie, czyli wsparcie społeczne, szkolenia dla pracowników i przekwalifikowanie, a także stypendia dla studentów.

 

 369,5 mln euro – na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

dowiedz się więcej >>

SPOŁECZNA RADA DS. SPRAWIEDLIWEJ TRANSFORMACJI REGIONU BEŁCHATOWSKIEGO

 

Celem projektu jest konstruktywna komunikacja, a tym samym współpraca z lokalnymi samorządami i grupami interesariuszy w procesie tworzenia możliwych, pożądanych scenariuszy rozwoju.

 

Istotnym elementem tego procesu jest udział osób z obszaru objętego transformacją, które mają wiedzę, doświadczenie i chęć wprowadzania zmian.

 

W ramach projektu zaprosimy grupę 20 osób reprezentujących różnorodne środowiska lokalnej społeczności, jak przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, ekspertów oraz naukowców do członkostwa w Społecznej Radzie ds. Sprawiedliwej Transformacji Regionu Bełchatowskiego.

 

Rada będzie  kluczowym partnerem w realizacji wszystkich istotnych działań przewidzianych w projekcie, a w szczególności w projektowaniu i konsultowaniu wizji rozwojowych Obszaru Nowej Energii (obszaru transformacji). Pełnić będzie rolę swoistej forpoczty dla przekazywania i upowszechniania informacji w regionie. Rada funkcjonuje w oparciu o przyjęty regulamin.

Realny początek WYŁĄCZANIA BLOKÓW Elektrowni Bełchatów

1 stycznia 2030

Countdown